Uudised

Uudised

11:40 16.08.2022
Südamete aed – iluaed, mida ei saa mitte armastada

Põlvamaal Tännassilma külas paikneb maaliliste vaadetega inglise stiilis aed, mida ilmestavad kaunid südamekesed – neid võib näha nii pisikestes detailides kui ka aia sissetulekul külalisi tervitamas. Mikko talus asub Südamete aed, mis oma olemuselt on köitnud paljusid eestimaalasi ning mida tullakse vaatama ka kaugematest riikidest. Iluaia ülesehitamisega alustati juba 1996. aastal ning peale perenaise, Anneli Patraili, maastikuehituse õppimise alustamist 2006. aastal Räpina aianduskoolis inspireerus ta veelgi aiatööst ning nii sündiski Südamete aed, mis pakub silmailu juba aastaid. Õpingute järel on Anneli leidnud ideid paljudest teistest aedadest, mida ta ise külastanud on.

Loe edasi
07:36 04.08.2022
Tervislik ja mõnus vahepala - marjarull

Müürsepa talus, Võõpsu külas, Setomaa vallas majandab marjadega rõõmsameelne ja aktiivne perenaine Tiia Kivesti. Tema eestvedamisel valmivad igal aastal talus imemaitsvad ja tervislikud marjarullid. Idee nende tegemiseks koorus välja uuenduste otsimisest maasikate ja vaarikate müümise kõrvale ning selle mõtte tulemiks saigi 2013 aastal Marjarull OÜ. Midagi lihtsat aga samas mõnusat, mida tervislikust toitumisest lugupidaval inimesel maiustamiseks soetada sobiks. Algselt oli mõtteis isegi viilutatuna maasikaid kuivatama hakata, kuid see oleks olnud liialt aeganõudev, püreed teha on palju hõlpsam. Müürsepa talus on olnud alati marjadega majandamine väärtus omaette.

Loe edasi
09:10 25.07.2022
Küüslaugu head omadused ei pea olema alati kibedad

Keset ilusat loodust, Põlvamaal Kanepi külas Heisri külas, toimetavad Evi ja Margus Laurits juba aastast 2017, kui tekkis vajadus vahelduse järele ning soov soetada kodu maapiirkonda. Majaga kaasa saadud maa aga vajas harimist ning sealt tekkis idee hakata kasvatama lisaks endale vajalike viljade ka midagi, mida oleks hea ning lihtne kasvatada, töödelda ja mille järgi oli neil endalgi vajadus. Nii sündiski Piirimäe OÜ, mille tegevuseks on maheköögiviljade kasvatamine, eelkõige küüslauk ja tšilli, mugulsibul.

Loe edasi
12:00 15.07.2022
Kohalikud pärimustoidud kui südameasi
 

Põlvamaa Postitee vahetus läheduses asub Kalda loodustalu, mis üllatab külastajaid enda lihtsusega ning rahuliku õhkkonnaga. Talu perenaine, Ege Värs, oma aktiivse olemusega asutas peale talu soetamist Sõreste külla, 2017 aastal, Agrieta OÜ eesmärgiga enda maitsvaid hoidiseid ning küpsetisi pakkuda maitseelamuste otsijatele. Postitee ääres möödus ka Ege lapsepõlv, see tõigi ta enda vanade juurte juurde tagasi.

Loe edasi
17:32 22.03.2022
Põlvamaa Arenduskeskus ootab pakkumusi Põlvamaa ringmajanduse analüüsi läbiviimiseks

Töö tulemusel peaks valmima analüüs, milles kaardistatakse ära kõik olulisemad kohad Põlvamaa ettevõtluses, kus hetkel eksisteerivad ebaefektiivsused/jäägid jms ning kus ringmajanduse kontseptsioonide rakendamisest oleks kõige suurem majanduslik kasu ettevõtetele ja maakonna majandusarengule. Samuti tuleb protsessi käigus koostada tegevuskava selle kasutamata potentsiaali realiseerimiseks.

Loe edasi
17:14 06.12.2021
Põlvamaal valmis maakondlik rohemajanduse analüüs

Konsultatsioonifirma Cumulus Consulting viis käesoleval aastal Põlvamaal läbi rohemajanduse analüüsi, mille eesmärk on kaardistada maakonna rohemajanduse hetkeolukord ja soovitada prioriteetseid arengusuundi rohemajanduse valdkonnas. Põlvamaa tunnuslause "Rohelisem elu" ajalugu ulatub ligi 20 aasta tagusesse aega ning Põlvamaa rohemajanduse analüüsi eesmärk oli maakonna tunnuslausele uus hoog, sisustades selle uute maakonna rohemajandust arendavate ja elanike heaolu tõstvate suundade ja tegevustega.

Loe edasi
eu